Zabawy z Olfą

Wycinasz, przycinasz, nacinasz?

Zobacz, jak posłużyć się narzędziami, dzięki którym wykonanie tych prac stanie się znacznie łatwiejsze. Producent niezwykle praktycznych i ostrych noży Olfa pomyślał o twoich potrzebach.

Na początek, pokażę jak wykonałam proste tekturowe pudełko na drobiazgi.
Zanim przystąpiłam do pracy zaopatrzyłam się w niezbędne narzędzia: uniwersalną matę podkładową do cięcia (CM-A3), szablon do cięcia (MQR 15×30), uniwersalny nóż z ostrzem segmentowym (OLFA S), cyrkiel tnący (CMP-1) i dodatkowo zachęcona wszechstronnym zastosowaniem nóż z ostrzem obrotowym (RTY-4).

02
Wzór pudełka miałam gotowy, wystarczyło tylko wydrukować szablon na brystolu.
Świetnie sprawdziła się mata uniwersalna podkładowa, jej szorstka struktura utrzymywała projekt pudełka w jednym miejscu a nadrukowana skala umożliwiła precyzyjne ułożenie szablonu.

03
Do wycięcia obrysu pudełka postanowiłam zastosować nożyk z obrotowym ostrzem. Zadziałał bez zarzutu. Dzięki samogojącej macie praca z ostrzem stała się komfortowa, papier się nie strzępił, nie zniekształcał i nie przesuwał. Jednym słowem samo się cięło.

05_2
Świetnie, że producent pomyślał o bezpieczeństwie pochłoniętych pracą majsterkowiczów. Przed dokonaniem cięcia należy odsunąć blokadę chroniącą przed nieopatrznym skaleczeniem.

04_2
Teraz kolej na sprawdzenie cyrkla tnącego w boju. Posłużyłam się nim do wycięcia zewnętrznych okrągłych części pudełka i do nacięcia elementów, które miały być zagięte po łuku. Te pierwsze cięłam dociskając mocniej nożyk cyrkla do podłoża, łukowate nacięcia tylko jakby zaznaczałam.

06

Do nacięcia zagięć po linii prostej i docięcia kątów posłużyłam się nożykiem z ostrzem segmentowym.

07

Teraz tylko należało złożyć kartonik.

08_2
Gotowe!
Wszystkie narzędzia spełniły moje wymagania. Polecam profesjonalistom i początkującym majsterkowiczom, świetnie sprawdzają się w drobnych, precyzyjnych pracach modelarskich i krawieckich.

Kasia

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


2 × = szesnaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>