Renowacja roweru. Przygotowanie grafiki.

W poprzednich wpisach podjęliśmy temat lakierowania roweru, teraz chciałabym się skupić na przygotowaniu grafiki. Szablon maskujący zamówiłam w firmie zajmującej się grafiką reklamową natomiast przygotowaniem projektu zajęłam się sama. Najpierw trzeba było zdecydować jak będzie nazywał się rower i dobrać odpowiednią czcionkę do nazwy. Nasz żółty rower nazwaliśmy SALAMANDRA.
grafika_rower_01
Odpowiednią czcionką okazała się „Forte”. Nazwę wpisałam w programie graficznym CorelDraw. Po odpowiednim ustawieniu szerokości czcionki i dopasowaniu wielkości napisu do ramy roweru zamieniłam czcionkę na krzywe.
grafika_rower_02
Tak przygotowany plik jest już gotowy do wycięcia przez ploter. Inne napisy wykonałam w podobny sposób.
Pozostałe grafiki narysowałam za pomocą wektorów, trzeba pamiętać, żeby obwód rysunku był zawsze zamknięty wówczas po wycięciu poszczególne elementy będą się od siebie łatwo oddzielać.
grafika_rower_03
Mamy wyciętą folię reklamową teraz za pomocą folii transportowej zdejmujemy część maskującą grafiki. Trzeba uważać, żeby nie „zgubić” drobnych elementów. grafika_rower_04_05
Pora na naklejenie folii na rower, żeby napis umieścić równolegle do ramy pomogliśmy sobie nitką, którą za pomocą taśmy Norton przykleiliśmy wzdłuż ramy. Teraz zdejmujemy folię transportową.
grafika_rower_06
Przed lakierowaniem zabezpieczamy wszystkie miejsca, które nie powinny być pokryte farbą. Ja owinęłam je niepotrzebnym papierem i dla pewności przykleiłam wcześniej już wspomnianą taśmą Norton.
grafika_rower_09
Lakierujemy rower.
grafika_rower_10
Po wyschnięciu farby trzeba zdjąć papier, folie maskujące i taśmę z ramy roweru. Do drobniejszych elementów świetnie sprawdza się nożyk Olfa S
grafika_rower_11
Gotowe.
grafika_rower_12
K.K.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

One Comment

  1. Wszystko pięknie tyle że namalowana jaszczurka to nie Salamandra tylko Gekon poplamiony na Salamandrę:))) Ale generalnie fajnie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


sześć × = 42

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>