Brak prądu? Mamy sposób! Firma Pramac…

Kolejnym tematem, który chcielibyśmy rozwinąć jest to jak zaradzić przerwom w dostawie energii elektrycznej. Zły stan linii przesyłowych może spowodować, że w czasie pracy, nagle zostaniemy pozbawieni prądu. Co wtedy? Jak temu zaradzić kiedy np. prowadzimy firmę i zależy nam na czasie? Chcą być Państwo niezależni od zasilania sieciowego? Ryzyk fizyk?

 

Nie tym razem! Mamy na to proste rozwiązanie!

Agregat prądotwórczy wraz z panelem sterującym zapewni Państwu ochronę przed konsekwencjami przerw w dostawach energii elektrycznej.

Jak to działa?

To proste! Agregat prądotwórczy zainstalowany w jednym z pomieszczeń Państwa domu jest połączony z domową siecią zasilania za pomocą automatyki startowej lub ręcznego przełącznika. Przy zaniku zasilania sieciowego, agregat prądotwórczy startuje automatycznie (lub po jego ręcznym uruchomieniu w zależności od wybranej opcji sterowania) i kontynuuje dostawę energii do domowych urządzeń.

Schemat prezentuje podłączenie agregatu prądotwórczego Pramac za pomocą automatyki startowej

burza

Jaki agregat wybrać? Czym się kierować, wybierając agregat? Aby Państwu to ułatwić poniżej zamieściliśmy tabelkę przedstawiającą przykładowe zużycie prądu przez proste urządzenia domowe oraz schemat przedstawiający trzy propozycje ochrony przed „czarną magią”

 

Tyle prądu potrzeba:

Światło - 80W 230V
Lodówka - 150W 230V
Zamrażarka - 1000W 230V
Piec CO* - 600W 230V
Pole grzewcze płyty kuchennej - 1000W 230V/400V
Kuchenka mikrofalowa - 500W 230V

* przy agregatach prądotwórczych jednofazowych, należy zwrócić uwagę na specyficzne wymagania odnośnie energii stawiane przez producenta pieca.

Propozycje rozwiązań:

dom

 

 

1

Moc wystarczająca dla jednoczesnego korzystania z lodówki, zamrażarki, 300W żarówki (lub innych urządzeń o mocy łącznej do 2700W)

ES4000 – kompaktowe urządzenie o mocy 2,7 kW (2700W), 230V

2

Moc wystarczająca dla jednoczesnego korzystania z lodówki, zamrażarki, ogrzewania CO*, kuchennej płyty grzewczej, światła (lub innych urządzeń o łącznej mocy do 5600W) z manualnym przełącznikiem sieci z automatyką sieciową (tylko w przypadku agregatów prądotwórczych z elektrycznym startem)

S8000 – urządzenie stacjonarne z możliwością zastosowania przełącznika sieciowego, 5,6 kW (5600W), 400/230V (podłączenie tylko i wyłącznie przez specjalistę)

3

Całkowite zaopatrzenie w energie elektryczną całego domu lub małego biura z komputerami

GBW22 – agregat z kompletną automatyką sieciową 15 kW (15000W), 400/230V (podłączenie tylko i wyłącznie przez specjalistę).

Sprawdź naszą ofertę agregatów prądotwórczych Pramac

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery × 3 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>